Met dit warme weer wil iedereen graag zwemmen. Maar wist je dat niet ieder zwemwater even veilig is? Gebruik je verstand en weet waar je het water in rent!
Als het warm weer is, kunnen blauwalgen in natuurwater heel hard gaan groeien. Als je zwemt in water met veel blauwalg, kun je daar last van krijgen. Denk dan aan klachten als:
huidirritatie, een rode, jeukende of branderige huid;
jeukende, branderige of rode ogen;
allergische reactie (netelroos).
In Noord-Brabant hebben we momenteel gelukkig nog weinig blauwalgwaarschuwingen, maar door dit warme en droge weer kan dat veranderen. Blauwalg verslechtert de kwaliteit van het zwemwater. Ben jezelf er dus bewust van waar je zwemt.
Veilig zwemmen
Wil je veilig zwemmen in natuurwater? Kies dan voor officieel zwemwater. Daar is de waterkwaliteit én de veiligheid in orde. Kijk voor een veilige plek bij jou in de buurt op zwemwater.nl.
Heb je klachten na het zwemmen in natuurwater? Meld dit bij de Zwemwatertelefoon: 073-680 80 58.
Sebastiaan Baan verlaat GGD West-Brabant per 1 januari 2027. Hij was voorzitter directie GGD West-Brabant, directeur GGD Hart voor Brabant en Directeur publieke gezondheid Veiligheidsregio Midden-West Brabant. Sebastiaan heeft de afgelopen vijf jaar leiding gegeven aan GGD West-Brabant. In die periode heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van de GGD en zijn positie in het netwerk van publieke gezondheid.
Hoe ervaren Brabanders om te wandelen? En hoe vaak wandelen zij? Ruim 9.500 inwoners namen deel aan het onderzoek. Daaruit blijkt dat driekwart van de respondenten iedere week wandelt. Fit blijven is de belangrijkste reden om te wandelen. Hoewel deelnemers positief zijn over de wandelmogelijkheden in hun buurt, zien zij meer groen, bankjes en rustpunten als waardevolle aanvullingen.
GGD West-Brabant heeft samen met Belgische gezondheidsautoriteiten, de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) en het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) onderzoek gedaan naar de uitbraak van maag- en darmklachten tijdens het introductiekamp van Breda University of Applied Sciences (BUas) eind augustus 2026.