
Met de gespreksinstallatie “Een blik op nieuw leven” tijdens de Dutch Design Week ontdekken bezoekers hoe belangrijk deze periode is voor een kansrijke start en kansrijk opgroeien.
Publicatiedatum: 03-09-2026 om 11:16 uur
Laatste update: 03-09-2026 om 11:59 uur
Je kunt het westnijlvirus krijgen door een steek van een gewone mug. De kans dat je het virus in Nederland krijgt, is heel klein. Muggen met het westnijlvirus bij zich dragen komen vooral voor in Afrika, Azië, Noord-Amerika en Zuid-Europa.
Mensen raken besmet door de beet van een mug die het westnijlvirus bij zich draagt.
Deskundigen van verschillende organisaties houden samen in de gaten hoe vaak westnijlvirus voorkomt in Nederland bij mensen, paarden, vogels en muggen. Ook heeft het RIVM artsen in heel Nederland gevraagd extra te letten op klachten die passen bij westnijlkoorts.
Muggen zijn vooral actief in de avond en nacht. Je kunt muggenbeten helpen voorkomen door:

Met de gespreksinstallatie “Een blik op nieuw leven” tijdens de Dutch Design Week ontdekken bezoekers hoe belangrijk deze periode is voor een kansrijke start en kansrijk opgroeien.

Sebastiaan Baan verlaat GGD West-Brabant per 1 januari 2027. Hij was voorzitter directie GGD West-Brabant, directeur GGD Hart voor Brabant en Directeur publieke gezondheid Veiligheidsregio Midden-West Brabant. Sebastiaan heeft de afgelopen vijf jaar leiding gegeven aan GGD West-Brabant. In die periode heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van de GGD en zijn positie in het netwerk van publieke gezondheid.

Hoe ervaren Brabanders om te wandelen? En hoe vaak wandelen zij? Ruim 9.500 inwoners namen deel aan het onderzoek. Daaruit blijkt dat driekwart van de respondenten iedere week wandelt. Fit blijven is de belangrijkste reden om te wandelen. Hoewel deelnemers positief zijn over de wandelmogelijkheden in hun buurt, zien zij meer groen, bankjes en rustpunten als waardevolle aanvullingen.