Overslaan en naar de inhoud gaan
InwonersNieuwsRegionaal framework GALA West-Brabantse gemeenten

Regionaal framework GALA West-Brabantse gemeenten

Al eerder verscheen het bericht over de ondertekening van het Gezond en Actief Leven Akkoord (GALA).  In het akkoord is afgesproken hoe we in 2040 een gezonde generatie bereiken met weerbare gezonde mensen die opgroeien, leven, werken en wonen in een sociaal en fysiek gezonde leefomgeving.

Als GGD West-Brabant ondersteunen we onze gemeenten in West-Brabant met een regionaal framework voor het integraal plan GALA en daarbij een lokaal advies. Het regionaal framework is 8 mei live gegaan. Sebastiaan Baan (DPG GGD West-Brabant) lanceerde dit in een goed bezocht webinar voor onze gemeenten. In het regionale framework staan de thema’s van het GALA, met voor elk thema van het GALA de regionale cijfers, achtergrond en effectieve interventies bij elkaar: www.ggdwb.nl/GALA

Een leven lang bevorderen en behouden van fysieke en mentale gezondheid

Het hoofddoel van het GALA is het bevorderen en behouden van de fysieke en mentale gezondheid van mensen vanaf het prille begin. Om de gezonde generatie in 2040 te realiseren, ligt de focus bij de jeugd op meer sporten, gezonde voeding en veel bewegen. Het verminderen van gezondheidsachterstanden, vraagt daarbij extra aandacht. Zeker bij de eerste 1000 dagen van kinderen die opgroeien in een kwetsbare situatie. Goede begeleiding en ondersteuning via het programma Kansrijke Start kunnen hier een verschil maken.
Met betrekking tot volwassen en ouderen, wordt onder andere gekeken naar het creëren van een gezonde fysieke leefomgeving die uitnodigt tot bewegen en ontmoeten, een gezonde leefstijl en het versterken van de mentale weerbaarheid en mentale gezondheid. Ook wordt er werk gemaakt van valpreventie en behoud van vitaliteit van het toenemend aantal ouderen.

Vragen?

Stel ze gerust aan Tamara Klaassen; t.klaassen@ggdwestbrabant.nl

  • Bekijk hier het webinar
  • Bekijk hier het regionale framework
Deel het artikel

Gerelateerd nieuws

Jongeren in jeugdhulp in jouw gemeente soepel door overgang naar 18 jaar?

Gemeenten, Team onderzoek
Jongeren die jeugdhulp ontvangen en 18 jaar worden, kunnen te maken krijgen met veel veranderingen. Daardoor ku...
Jongeren in jeugdhulp in jouw gemeente soepel door overgang naar 18 jaar?

GGD-locatie in Made is verhuisd naar Bernarduskerk

Mijn kind
De Jeugdgezondheidszorg van de GGD West-Brabant is in Made verhuisd. Vanaf dinsdag 13 februari 2024 is de GGD-l...
GGD-locatie in Made is verhuisd naar Bernarduskerk

Opening Leefstijlloket in het Bravis ziekenhuis

Preventie & gezondheid
Een ongezonde leefstijl speelt een belangrijke rol bij het ontstaan van bijvoorbeeld hart- en vaatziekten, diab...
Opening Leefstijlloket in het Bravis ziekenhuis